+31 6 546 671 63 info@sammach.com
Selecteer een pagina

Böylece, 15 veya 16.000 katılımcıya ulaşmaktan memnun oluruz

Elbette koşmakla ilgili. Ama arkasında başka birçok şey var… ”dedi.

12:19 tarihinde 10/04/2016 CEST

CARLOS R. GALINDO

Konular

Bombacılar yarışı

2005 yılında İspanyol maraton şampiyonu olan Roca, etkinliğin spor direktörüdür. Rekoru, attığı adımlar kadar uzun. Asfaltın tadını çıkaran bir paça. Tüm deneyimini, koşan ateşi artıran bir yarışın hizmetine sunar. Bu bir heves değil; Bu bir yaşam tarzıdır. Cursa Bombardıman uçaklarının sloganı “Ruh solmaz” dır. Ve tam da bu iddia ettiğimiz şeydir, ruh solmaz. Çünkü bu yarışın daha önce Nike tarafından yönetildiği zaman sahip olduğu özü geri kazanmak istiyoruz. Pazar ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel bir test yaptılar. Bir vitrin. Öte yandan, Barselona ve Barselona için bir test tasarlamayı planlıyoruz; Kaliteyi nicelikten çok koruyan koşuculara göre tasarlanmış bir yarış. Başlangıca, orijinal ruha geri dönmek istiyoruz. Cursa Bombardıman uçakları şehrin imgelerinden biri olmayı hak ediyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz… ”diye vurguladı.

Hırslıdır. Bu baskı için kayıtlı 20.000 rakama ulaşmanın zor olacağını biliyor “çünkü rekabet çok şiddetli ve yere her vuruşta bir yarış çıkıyor. Mahallelerde, kasabalarda onlar var … Olanlar inanılmaz. Örgütler çoğalır ve insanlar istedikleri yerde koşmak için egemen olurlar. Aynı hafta sonu Katalunya’da birkaç yarış daha yapılacağını biliyoruz. Yani 15 veya 16.000 katılımcıya ulaşmaktan memnun oluruz. Bu iyi bir başlangıç ​​olur ”dedi.

“İnsanların eğlenmesini, sporcuların uygun bir parkurdan keyif almasını ve organizasyonun kusursuz olmasını istiyoruz. Cursa’nın gücünü yeniden kazanmalıyız. Bilinen bir test, neredeyse herkes için tanıdık geliyor … Ayrıca itfaiyecilerin bir kez daha önemli bir rolü olacak. Birçoğu koşacak; onlar da; İtfaiyeci kızlarını kastediyorum. Bu sabah işine bir hediye olacak. Onlar kahramanlar olmalı ”.

30 Ekim’de Barselona’da büyük bir şey olacak. Cursa Bombers, başarılı olmak ve şehrin kalabalık atletik takviminde bir yer edinmek için her şeye sahiptir. Gerçekten de yüzlerce ırk var. Ama bu farklıdır. 

OPEN CAMP ve Cursa de Bombers, 28 ve 29 Ekim tarihlerinde Fira del Corredor’un yarıştan önceki günlerde, katılımcıların ve refakatçilerin aile ve arkadaşlarla bir spor festivalinin keyfini çıkaracağı bir buluşma noktası olması için bir işbirliği anlaşmasına vardı. Montjuïc Olimpiyat Stadı’nda sürprizlerin ve aktivitelerin garanti edileceği yer.

08.10.2016

10/13/2016 tarihinde 16:10 CEST

Konular

Bombacılar yarışı

Bu 18 yıllık kutlama boyunca, bu yarış Katalonya’nın her yerinden binlerce koşucunun yıllık takviminde en popüler ve beklenen yarışlardan biri olarak kendini kanıtladı.

Zihniyetin değişmesi ve sporun son yıllarda yaşadığı patlama nedeniyle yaygınlaşarak yeni bir yaşam tarzı olarak bütünleşmiştir. Böylelikle, daha önce sadece küçük, son derece uzmanlaşmış ve profesyonelleşmiş gruplar için ayrılmış olan kurslar ve etkinlikler, tüm izleyicilere açık hale getirilerek, rekabetçi eylemden daha sosyal bir eylem haline geldi.

Barselona’daki yeni spor eğlence parkı, kısa süre önce Anella Olímpica’da açılmış olan OPEN CAMP’ın doğduğu ruhla aynıdır. Spor ile eğlencenin mükemmel bir birlikteliği olan park, tüm izleyicilere birkaç saat profesyonel bir sporcu olarak oynarken eğlenme fırsatı sunuyor. Sporla ilgili aktiviteler sayesinde, dünyanın en iyi sporcularından biri olma hayali gerçekleştirilebilir ve bir Olimpiyat stadyumunda mutlak kahraman olma hayali gerçekleştirilebilir.

Cursa dels Bombardıman uçakları “l’esperit mai no s’apaga’nın bu sayısının sloganı, burada 25 yıl önce düzenlenen Barselona Olimpiyatları’nın ruhunun asla solmaması amaçlanıyor. 

7 Mayıs Pazar günü saat 09.00’da 10 kilometrelik bir rota üzerinde yapılacak olan Cursa dels Bombers de Barcelona, ​​yüzde 35’i kadın olmak üzere yaklaşık 14.000 koşucunun katılımına sahip olacak. Bu, Barselona’daki en popüler atletik etkinliklerden biri olan 19. baskısı, sonuncusu Ekim ayında yapıldı.

04/20/2017

14: 27’de CEST

Josep Viaplana @ F1viaplana

Konular

Bombacılar yarışı

Grupo Z ve SevenMilla tarafından düzenlenen Cursa, Parc de Bombers de la calle Lleida’da Barselona Şehir Meclisi spor komiseri David Escudé’nin ve Bombers de Barcelona’nın direktörü ile bir etkinlikte sunuldu. Manel Pardo ve diğer şahsiyetlerin yanı sıra etkinliğin yönetici direktörü Joan Vehils.

David Escudé, bu yıl "Vatandaşlarımız tarafından oldukça takdir edilen bir kurumla yakından bağlantılı olan popüler bir kariyeri pekiştiriyoruz. Geçen sene koşucu olarak katıldım ve harika bir deneyimdi". Öte yandan, Club Atético Barcelona adına Ricard Llorens, "Geçen yıl orijinal düzeni kurtardık ve bu yıl orijinal tarihlere geri döndük. Sonuna kadar bir süreklilik baskısıdır ve içinde tazeleme noktaları gibi sadece bazı küçük ayrıntıları geliştirdiğimiz veya başlangıç ​​/ bitiş çizgisinde iki vestiyer artırdığımız". Llorens ayrıca, resmi çıkış gerçekleşmeden birkaç dakika önce ayrılacak olan 500 itfaiyecinin üç çıkışı ve dördüncüsü olacağını belirtti.

Barcelona’92 Olimpiyat Oyunlarının 25. yılı anma etkinliklerinin bir parçası olan testte galibiyetin favorileri arasında Carles Castillejo, Judith Pla ve Miriam Ortíz yer alacak.

Cursa dels Bombers, İspanya’nın en yüksek katılımlı ikinci 10 kilometrelik yarışıdır ve yalnızca son baskısında 40.000 kayıtlı koşucuya sahip olan San Silvestre Vallecana tarafından aşılmıştır.

Tüm zamanların en iyi dördüncü dünya rekoru olan 27:04 ile Kenyalı Jospath Kipromo Menjo’nun 2010 yılında elde ettiği olağanüstü not, Barselona yarışını ülkemizde tartışmalıların en hızlısı ve dördüncü dünyanın en hızlı mesafesi yaptı.

Bayanlar yarışında, Barselona yarışı, 2005’ten beri yürürlükte olan ve yılın en iyi beşinci dünya rekoru olan 31:25 ile Kenyalı Irene Kwambai’nin damgası sayesinde İspanya’da en hızlı üçüncü olmaya devam ediyor.

Yarışa, çoğunluğu Barselona Şehir Konseyi’nden olan ve bazıları düzenleyici müdahale üniforması giyerek yarışacak olan yaklaşık 500 itfaiyeci katılacak. Bu sadece kıyafeti değil, aynı zamanda ağırlığı 19 ila 20 kilo arasında değişen bir takım olan silindirleri veya kaskı da ifade eder.

Cursa Bombers de Barcelona’nın her zaman bir dayanışma tarafı olmuştur. Bu yıl, şehirdeki en popüler atletizm etkinliği, gönüllü itfaiyecilerin geniş bir katılımı olan bir STK olan Acció Solidària i Logística (ACL) kuruluşu ile işbirliği yapıyor.

04/18/2017

18: 00’da CEST

Konular

Bombacılar yarışı

ACL, biri okul, kuyu, meyve bahçesi inşaatı gibi görevleri yerine getirdikleri uluslararası işbirliği olmak üzere iki gruba ayrılmıştır … ve diğer yandan Equip de Rescat en Emergències de Catalunya olarak bilinen kurtarma ekipmanı bölümü (EREC), esas olarak itfaiyeciler ve bazı sağlık çalışanlarından oluşmaktadır. Deprem gibi sağlıkla ilgili acil durumlarda dışarı çıkmaya hazırlanan gruptur.

Beyaz çipler dayanışmadır

Cursa Bombardıman uçakları bu yıl beyaz çipleri – tek bir test için geçerli olan kiralama zamanlama çiplerini – ASL için bağışlara dönüştürecek. Bu nedenle, beyaz çip ile katılan tüm kayıtların çiplerini Cursa’nın varış bölgesinde olacak gönüllülere vermeleri önemlidir. Böylece toplanan çiplerin ekonomik değeri ASL tarafından gerçekleştirilen faaliyetlere gidecektir.

i-font-family: Helvetica; mso-ansi-dili: ES ‘>ACL, biri okul, kuyu, meyve bahçesi inşaatı gibi görevleri yerine getirdikleri uluslararası işbirliği olmak üzere iki gruba ayrılmıştır … ve diğer yandan Equip de Rescat en Emergències de Catalunya olarak bilinen kurtarma ekipmanı bölümü (EREC), esas olarak itfaiyeciler ve bazı sağlık çalışanlarından oluşmaktadır. Deprem gibi sağlıkla ilgili acil durumlarda dışarı çıkmaya süperbetin hazırlanan bir gruptur.

Paula (35) ve Gemma (33), gülümsemeleri Sant Andreu Parkı’ndan geçen iki itfaiyecidir. İkili, SPORT, Grupo Zeta ve SevenMila’nın ortaklaşa düzenlediği 18. Cursa Bombardıman Uçakları’na katılacak ve vatandaşlar tarafından en çok sevilen bedenlerden birine saygı gösterilecek.

25.10.2016

Yasa 21.11.2016, 20:48 CET

Carlos R. Galindo

Konular

Bombacılar yarışı

Sabah yağmurlu ve zifiri karanlık. Saat 8 ve her ikisi de 24 saat önce başlayan çalışma vardiyasını bitiriyor. Paula saf bir doğallıktır, Gemma ise bir iyimserlik selidir. Birincisinin iki çocuğu var ve ikincisi şakalar: “Ben, şu anda sadece bir erkek arkadaşım …” diye gülüyor. Suç ortaklığı mutlaktır ve onlarla konuşmak, her şeyin kontrol altında olduğu hissini verir. Ve bu iyi. 

Pazar günü ikisini de koşacaklarını tahmin ediyorum.

Tabii ki aynı anda cevap veriyorlar.

(Paula) Zaten iki veya üç Bombacı Yarışına katıldım ama bu baskı özel olacak …

(Gemma) Bu benim dördüncü katılımım olacak. Birinin röleler olduğunu hatırlıyorum. Her şeyle donatılmıştı, bir şişe hava bile.

 Ve bu zaman?

(G) Takımsız yarışacağız ama birçok takım arkadaşımız bunu taşıyacak. Üstte yaklaşık 24 kilo ağırlık, aşağı yukarı. 

Neden yapıyorlar?

(G) Görünürlük elde etmenin bir yolu, bizi yakından görüyorlar, bize dokunabiliyorlar … Yakınlık olduğu için insanların takdir ettiği bir şey. Her şeyden önce çocuklar. O küçük yüzler …

Bu Cursa’nın atmosferi çok özel.

(P) Bizi neşelendirmeleri inanılmaz.